Черно море приключи годината със загуба. Отборът падна от Септември с

...

Черно море приключи годината със загуба. Луканов - на дръвника!

Черно море завърши годината със загуба. Отборът падна от Септември с 1:2 в мач от 20-ия кръг на Първа лига в София и при победи на Ботев и Верея през уикенда, ще изостане фрапантно от топ 6.

Поражението може да коства и главата на Емануел Луканов, в случай че шефовете отпишат шестицата и го оставят да води отбора и през пролетта.

Първата обстановка в срещата пристигна още в 3-ата минута, когато Антон Огнянов центрира в наказателното поле, само че топката бе изчистена от отбраната на домакините. В 14-ата минута “моряците ” направиха бърза офанзива, написа Sportal.bg. След центрирането Янко Георгиев не се намеси добре, само че никой от гостите не съумя да засече кълбото.

В 29-ата минута Антон Огнянов пусна в наказателното поле към Орлин Старокин, а той стреля, само че Георгиев сподели класа, откакто съумя да улови топката. В 35-ата минута домакините откриха резултата. Иван Тилев изведе Мартин Тошев, опитният нападател преодоля стража на “моряците ” и осъществя за 1:0.

Нов късмет за Септември в последните секунди на първата част. Мартин Тошев стреля доста красиво от воле, само че прати топката над вратата на Емо Михайлов.

Втората част стартира съвършено за гостите от Варна. При една контраатака  за Черно море, Георги Илиев с отдалечен удар прати топката в левия низък ъгъл на вратата на Янко Георгиев за 1:1. Отговорът на Септември не закъсня. Първо Мартин Тошев, а след това и Борис Галчев стреляха, само че бранителят Илиас Хасани на два пъти мазета малко пред голлинията.

В 67-ата минута играчите на Николай Митов стигнаха до втори гол. В негов създател още веднъж се трансформира Мартин Тошев. Той засече с глава центриране на Иван Тилев. Младият флангови футболист записа своята втора асистенция в конфликта.

В 78-ата минута Борис Галчев опитва шанса си от директен свободен удар, само че Емил Михайлов се оправи със обстановката. Секунди преди края на дуела един от най-хубавите на терена Иван Тилев стреля доста добре, само че стражът на гостите се намеси. Това бе и последната забавна обстановка на стадион " Васил Левски ".

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - ЧЕРНО МОРЕ 2:1

1:0 Мартин Тошев (35)
1:1 Георги Илиев (52)
2:1 Мартин Тошев (67)

Стартови сформира:

СЕПТЕМВРИ: 21. Янко Георгиев, 24. Богомил Дяков, 15. Васил Добрев, 22. Георги Стоичков, 7. Иван Тилев, 14. Янко Сандански, 3. Патрик Весели, 5. Петър Генчев, 19. Крис Гади, 8. Борис Галчев, 9. Мартин Тошев
Ст. треньор: Николай Митов

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Емил Михайлов, 5. Стефан Станчев, 15. Александър Александров, 23. Илияс Хасани, 66. Орлин Старокин (81 - 34. Мартин Минчев), 73. Ондрей Сукуп, 6. Александър Цветков, 22. Мариян Огнянов, 21. Георги Илиев, 81. Антон Огнянов, 29. Марек Кузма
Ст. треньор: Емануел Луканов

Стадион:  " Васил Левски ", София
Съдия: Станислав Тодоров

Снимки вижте ТУК

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!

Източник: petel.bg